Chcete sa cítiť skvele vo vlastnom tele? Nechcete len chudnúť, ale opäť pocítiť príval energie, chcete krajšie vlasy a pevnejšie nechty?
Po tomto túži asi každá žena, no popri práci a domácich prácach často nezostáva čas ani na seba, nieto ešte na nejaký šport. Dosiahnuť to však môžete, len treba vedieť, ako na naše telo vplývajú potraviny, a tak sa vyhnúť tým, ktoré ho zbytočne zaťažujú.
O tomto všetkom je alkalická diéta, ktorá môže aj Vám zabezpečiť krásnu a žiarivú pleť, silné vlasy aj nechty a popritom si ani nevšimnete, že chudnete. Tejto diéte podľahli už mnohé celebrity a tie čo ju vyskúšali, na ňu nedajú dopustiť. V tejto diéte totiž ide o to, že potraviny majú na naše telo vplyv buď zásaditý (teda alkalický) alebo podporujú tvorbu kyseliny.
Vďaka stresu, konzumácií hotových jedál, kávy, ale aj mäsa zväčša trpíme prekyslením organizmu. Preto sa cítime zle a naše telo sa horšie zbavuje jedovatých látok, komplikuje sa však aj chudnutie. Mali by sme preto dbať na konzumáciu alkalických potravín, ktoré v našom tele ustália rovnováhu. Tieto sú plné vlákniny a bioaktívnych látok, ich príjem teda telu rozhodne prospeje.
Princíp je v tom do stravy zahrnúť oveľa viac zeleniny a ovocia a vyhnúť sa prehnanej konzumácií mäsa. Podľa tejto diéty medzi kyslo pôsobiace potraviny patria živočíšne tuky, rafinovaný cukor a olej, biela múka a všetko z nej (pečivo, cestoviny), soľ i čokoláda. Zrejme sa tak budete musieť zriecť svojich obľúbených jedál, no pochutiť si môžete na jedlých gaštanoch, klíčkoch a otrubách, zemiakoch, cesnaku, cibuli, zelenine aj sóji, či rybách, tieto majú alkalický vplyv na naše telo. Jedzte teda veľa zeleniny, strukovín aj orechov. Medzi neutrálne potraviny, ktoré taktiež môžete jesť patria melón, banány, paradajky i jablká.
Dôležité je však veľa piť a nezabudnite sa aj hýbať. Táto diéta môže pomôcť pri predchádzaní niektorých ochorení, no ako dlhodobé stravovanie nie je veľmi vhodná. Môžete totiž trpieť z nedostatku bielkovín, ktorým sa snaží alkalická diéta vyhýbať. Kombinujte ju teda aj so striedmou konzumáciou mäsa najmä hydinového.
Mnohý však tejto diéte veľmi neveria, treba povedať, že nemá vedecky podložené základy, a tak ju treba brať skôr s rezervou. Dobré však je, že nabáda k zvýšenej konzumácií zeleniny a ovocia, čo má priaznivý vplyv aj na imunitu, no žiadne telu prospešné látky by sme zo stravy nemali vylúčiť celkom.